Najbliższe nabożeństwa:
  • 21.06.2018 r. godz. 18:00 - kazanie: br. Andrzej Lipiński,
  • 24.06.2018 r. godz. 10:00 - kazanie: br. Dariusz Perlikowski,
  • 28.06.2018 r. godz. 18:00 - kazanie: br. pastor senior Jan Tomczyk.

Najbliższe nabożeństwo w Świeciu n. Wisłą:

  • 24.06.2018 r. godz. 16:00

♦♦♦

Chrzest

24.06 br. w naszym zborze odbędzie się chrzest, w którym będzie też uczestniczył zbór z Janikowa.

  English Camp 2018

KIEDY? 8-14 lipca 2018 r. ♦ GDZIE? Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy, ul. Słoneczna 19 ♦ KTO? Młodzież 14+ ♦ ZA ILE? 279 PLN (cena obejmuje obiad, podwieczorek i przekąski każdego dnia, gadżety, wycieczka i inne) ♦ CO TO? Obóz dzienny z grupą niezwykle zakręconych osób z USA i PL :) W planie dnia lekcje angielskiego jakich jeszcze nie znasz (3 poziomy zaawansowania), wycieczki, gry i zabawy, rywalizacja, warsztaty, wieczory tematyczne i inne) ♦ JAK? Prosimy wszystkich chętnych by rejestrowali się na stronie
http://daa.pl/englishcampPRZEDPŁATĘ w wysokości 79 PLN prosimy kierować na konto: 29 1140 2004 0000 3302 7075 4727 (w tytule prosimy o imię i nazwisko uczestnika, na przedpłatę czekamy do 2 tygodni od rejestracji) ♦ DYREKTOR OBOZU: Leszek Kowalik ♦ KONTAKT: Monika Wojciechowska, tel. 723346624, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ♦ W tym roku czeka na Was jeszcze więcej atrakcji i niespodzianek!!! :) ♦ Obóz jest oparty o wartości chrześcijańskie. Wydarzenie organizowane jest z ramienia programu English Camp i Stowarzyszenia Fala, które działają z młodzieżą od wielu lat.

Nasza strona na Facebooku

facebook.com/kech.bydgoszcz

Kurs Alfa - logoDruga edycja kursu (kliknij, by zobaczyć więcej zdjęć z zakończonych edycji)Zdjęcia z zakończonych edycji kursu.

♦♦♦♦
Do tej pory odbyły się cztery standardowe edycje i jedna specjalna. Nie są przewidziane kolejne edycje kursu.
 

CZYM JEST KURS ALFA? – ODKRYWANIE CHRZEŚCIJAŃSTWA

Kurs Alfa to otwarta dla każdego szansa poznania lub pogłębienia wiary chrześcijańskiej.

Jest to jedyny w swoim rodzaju kurs biblijny, którego zakres tematyczny dobrano w taki sposób, aby poruszał podstawowe prawdy wiary wspólne dla wszystkich wyznań. Dzięki temu odkładając na bok wszystkie sprawy drugorzędne kurs zawiera podstawowe, uniwersalne prawdy wiary chrześcijańskiej. Opiera się na 15 wykładach podejmujących kluczowe zagadnienia i dyskusje w grupach na temat wykładów i innych problemów nurtujących współczesny świat. Wierzymy, że prawd chrześcijańskich można uczyć się z przyjemnością, dlatego śmiech, humor oraz swobodna i przyjazna atmosfera są ważnymi elementami kursu. 

Każde spotkanie rozpoczyna się wspólnym posiłkiem, który jest świetną okazją do bliższego poznania się. Na kursie można słuchać, ale również pytać o wszystko i dyskutować. Alfa to miejsce, gdzie żadne pytanie nie jest zbyt naiwne czy niestosowne. Po każdym wykładzie uczestnicy mają sposobność spotkania się w małych grupach i tam przedyskutowania poszczególnych tematów.

Szukasz odpowiedzi?

Kurs Alfa jest dostępną dla każdego szansą na poznanie i pogłębienie wiary chrześcijańskiej. Składa się z dziesięciu inspirujących cotygodniowych spotkań utrzymanych w przyjaznej atmosferze. Już ponad 8 milionów osób na świecie wzięło udział w kursach Alfa odbywających się w kościołach, domach, szkołach, na uniwersytetach. Wielu z nich zapewnia, że było to przełomowe wydarzenie w życiu. W ciągu roku w Polsce prowadzonych było około 70 kursów Alfa w kościele katolickim i 20 w kościołach ewangelicznych.

Zapraszany są osoby, które nie znają dobrze Biblii, a są zainteresowane rozwojem duchowym i rozważaniami Biblii w miłej atmosferze przy luźnej dyskusji przy herbatce.

O kursach Alfa możesz przeczytać również na stronie polska.alpha.org.

Edycje kursu Alfa

Do tej chwili odbyły się cztery standardowe edycje i jedna specjalna. Nie są przewidziane kolejne edycje kursu Alfa.

Bydgoski Festival Gospel 

W dniach 7-8 czerwca 2013 r. przy współpracy z lokalnymi zborami odbył się festiwal muzyki chrześcijańskiej. Gościliśmy chóry ze Stanów Zjednoczonych i Czech oraz lokalnych wykonawców. Większość występów odbyła się na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.

Teatr Pantomimy „Dar” - musical pt. „Puzzle”Wykonawcami byli:

1. Richard Dietrich (jamajka reggae, rock),
2. Jason Harms Sextet (jazz),
3. Justin Feland (pop rock),
4. Jazz Orchestra,
5. Choir Betel University of Saint Paul/Minneapolis (występ w bydgoskiej Farze),
6. Chór „Nowa pieśń” z Czeskiego Cieszyna,
Chór „Nowa Pieśń” z Czeskiego Cieszyna7. Zespół „Regeneration" z Brianem Fentressem,
8. Kosmo&Pees; (polski hip–hop z Bydgoszczy),
9. Grupa „Betel” z Kościoła Zielonoświątkowego w Bydgoszczy,
10. Zespół „Deo Gloria” z Kościoła Chrześcijan Baptystów w Chojnicach,
11. Teatr Pantomimy „Dar”: musical „Puzzle”

Chór „Nowa Pieśń” z Czeskiego Cieszyna - niedzielny występ w zborzeDodatkowo w niedzielę (9 czerwca) odbył się występ chóru „Nowa pieśń” z Czeskiego Cieszyna podczas niedzielnego nabożeństwa w naszym zborze. Goście przez ponad półtorej godziny służyli pieśnią i świadectwem.

Wdzięczni jesteśmy naszemu Panu za to, że w ciągu trzech dni mogliśmy cieszyć się obfitością darów muzycznych i wokalnych prezentowanych przez wszystkich występujących. Chwała niech płynie również Bogu za wszystkich organizatorów, z Pastorem Janem Tomczykiem na czele. Mamy nadzieję, że będzie nam dane powtórzyć podobną imprezę w naszym mieście w przyszłości.

Zdjęcia ze wszystkich wydarzeń (wykonane przez Barbarę Klaczyńską) można obejrzeć w Galerii – kliknij tutaj, aby otworzyć w nowym oknie.

Patronat nad Bydgoskim Festivalem Gospel objęli:
TVP BYDGOSZCZ, MIASTO BYDGOSZCZ, RADIOCHRZEŚCIJANIN.PL, EXPRESS BYDGOSKI